درباره ما

خانه | درباره ما

درباره موسسه خیریه فرهنگی و آموزشی  نورمبین

امروزه در اغلب نقاط دنیا، خصوصاً در کشورهای صنعتی و نیمه صنعتی، آموزش و پرورش نیز مانند سایر ارکان کشور چنان متحول شده است که با نوع سنتی آن تفاوت اساسی دارد. در بسیاری از این کشور ها، نوعی از مدارس پا به عرصۀ فعالیت نهاده اند که به آنها «مدارس پیشرو» یا «مدارس آزاد» گفته می شود. تفاوت ذاتی این مدارس با انواع سنّتی آن در این است که دیگر تکیه بر آموزش، مهمترین نماد این مدارس نیست، بلکه آنچه بیشترین اهمیت را دارد، تکیه بر آزادی ها و توانایی های فردی افراد است. در این مدارس، اینکه افراد چه می دانند اهمیت زیادی ندارد، مهم اینست که آنها چه می توانند انجام دهند.
موسسه خیریه و فرهنگی آموزشی نورمبین که اینک مدارس خیریۀ مبین و متین را تحت پوشش خود دارد، به دنبال رسیدن به چنین نقطه ایست. نقطه ای که اگر چه دور است، اما دست نیافتنی نیست.
مجتمع غیردولتی پسرانۀ مبین از سال 1379 در شهر بسطام از توابع شهرستان شاهرود     ( استان سمنان ) فعالیت خود را آغاز کرد و به دنبال آن بود تا ترجمه ای ایرانی از چنین مدارسی را بیازماید. در همین راستا مجتمع غیردولتی دخترانۀ متین نیز در سال 1383 فعالیت خود را پایه نهاد. این مدارس به دنبال پیاده سازی روشهای نوین آموزشی دنیا با نگاهی ایرانی هستند. روشهایی نوین که مشخصه های خود را دارند و باید با نگاهی نو و کاملاً متفاوت با نگاه های گذشته با آن ها روبرو شد.
این سایت تلاش می کند تا معرفی مناسبی باشد از آنچه در مجتمع های آموزشی مبین و متین در طول سالها انجام شده است یا در برنامه های آن مد نظر بوده است. باشد که مورد توجه اهل نظر قرار گیرد و این مدارس را از راهنمایی های خود محروم نکنند.
تجاربی که در این مدارس اندوخته شده است، تنها یکی از چندین تجربۀ جدید آموزشی در مدارس کشور است که خوشبختانه در سالیان اخیر مورد توجه بوده است. امید داریم تا با عنایات حضرت حق، سهمی در توسعۀ کیفی و کمّی آموزش و پرورش کشورمان داشته باشیم.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش